X Vyberte si ročník
Cognac Leopold Gourmel

      LéopoldGourmel byl v 19. století uznávaný vinař a koňský sedlář z ostrova Ile de Ré. Tento ostrov je nejzápadnější oblastí AOC Cognac s příznivým vlivem mírného klimatu a vlhkého oceánského vzduchu. Když jeho vnuk PierreVoisin v roce 1972 vytvořil své první koňaky, pojmenoval je po svém dědečkovi. Proto je také součástí všech lahví a ve zn...

      LéopoldGourmel byl v 19. století uznávaný vinař a koňský sedlář z ostrova Ile de Ré. Tento ostrov je nejzápadnější oblastí AOC Cognac s příznivým vlivem mírného klimatu a vlhkého oceánského vzduchu. Když jeho vnuk PierreVoisin v roce 1972 vytvořil své první koňaky, pojmenoval je po svém dědečkovi. Proto je také součástí všech lahví a ve znaku koňská hlava.

     Garantem nejlepší kvality koňaků LéopoldGourmel je dnes uznávaný enolog Nicolas Sinoquet, který pokračuje v tradici svého předchůdce. Tím byl velký tvůrce koňaku Olivier Blanc, který pro své koňaky používal hrozny z rostlin s hlubšími kořeny a říkal: „Chci zachytit více kvalit ze země“. Kořeny révy z oblasti FinsBoispremierscrus mohou jít do hloubky 20 až 30 m, kde čerpají potřebné živiny. Vytvářejí tak silnější, bohatší, více aromatické a minerální hrozny odlišné od oblastí "Grande Champagne“ a „Petite Champagne“, kde má vinná réva s ohledem vápencové půdy poměrně mělké kořeny.

     Na výrobu je použita vyvážená směs zralých hroznů bílých vín, které dají destilátu potřebnou sílu, vůni a komplexnost. Při destilaci se nepoužívá studené filtrace, takže výsledné destiláty si zachovávají výborné organoleptické vlastnosti.

     Zrání probíhá v sudech ze 100 letých dubů s velmi jemnou strukturou letokruhů (zrnitost – extra fine grains), které dodávají koňakům LéopoldGourmel příjemnou jemnost a vyváženost.

   Elegantní koňaky Léopold Gourmel přinášejí nové a chuťově bohaté zážitky.

Zobrazit

Cognac Leopold Gourmel  Počet produktů: 3

Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek

Naši dodavatelé